A BME-n megnyílt az Innovatív Járműtechnológiák Központ

A Bosch és a Műegyetem új központjában a hallgatók naprakész gyakorlati tudásra tehetnek szert, a hazai és nemzetközi iparági trendekhez, igényekhez illeszkedve.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Karán átadták az Innovatív Járműtechnológiák Kompetencia Központot. Az új központ eszközei és szimulációs rendszerei egyedülállóak a hazai műszaki felsőoktatásban. Segítségükkel a hallgatók az elmélet mellett naprakész gyakorlati tudásra tehetnek szert, illeszkedve a hazai és nemzetközi iparági trendekhez, igényekhez. A Műegyetem kampuszán megvalósult fejlesztés – a BME KJK képzéseihez kapcsolódóan – évente 60-80 egyetemi hallgató mellett a kar oktatói számára is korszerű teret biztosít szakmai munkájuk támogatásához. Az Innovatív Járműtechnológiák Kompetencia Központ a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI) Alap által támogatott „2019-1.3.1-KK-2019-00004″ számú projekt és az Európai Unió támogatásával megvalósuló Autonóm Rendszerek Nemzeti Laboratórium „RRF-2.3.1-21-2022-00002”  keretein belül valósult meg.

A teljes cikk elolvasható az alábbi linken.