A fenntarthatóság jegyében: BME Klímadélután és Solar Butterfly bemutató szeptember 9-én, a K épületben!

Az elmúlt időszak eseményei megmutatták, hogy a klímatudatosság elkerülhetetlen fenntartható jövőnk érdekében. A BME felismerte, hogy az oktatási és kutatási tevékenységén túl saját működésével is követendő példát mutathat a klímaváltozás elleni küzdelemben. Ennek megerősítéseként saját egyetemi klímastratégia készül, melynek része a BME Klímastratégiai Koncepció. A stratégia témáival kapcsolatosan egy egyetemi konzultáció is megvalósult, melyen oktatóink és diákjaink elmondhatták véleményeiket, javaslataikat.

Gyere el szeptember 9-én a K épület Dísztermébe és ismerd meg az egyetem válaszát az előttünk álló kihívásokra! Regisztrálj most!

Hallottál már a Solar Butterfly-ról? Az előadás után egyedülálló bemutatóra invitálunk a K épület főbejáratához, ahol meglebbenti napfénytől felizzó szárnyait a Solar Butterfly, az első elektromos autó vontatta, napelemekkel felszerelt, 100%-ben megújuló energiával működő lakókocsi. A projekt feltalálója, a magyar származású Louis Palmer missziója nem kevesebb, mint körbejárni a Földet a Teslával guruló pillangóval és bebizonyítani: igenis vannak olyan létező alternatív megoldások, amelyekkel hatékonyan tehetünk a fenntartható jövőért, a Föld bolygó épségéért.

Tervezett program:
13:30-14:00 Érkezés (pogácsa, gyümölcs)
14:00-14:45 Megnyitó – Kaderják Péter, a Zéró Karbon Központ vezetője, az esemény házigazdája
A BME Klíma- és Zöld Stratégiájának főbb elemei – Levendovszky János, tudományos rektorhelyettes
A ’Zöldkeréktől’ a töltésütemezésig – a BME Elektromobilitás kutatócsoportjának eredményei és tervei – Csiszár Csaba, egyetemi docens, KJK
Tudástranszfer folyamatok a Műegyetemen – Joó Attila, FIEK igazgató (helyszín: Díszterem)
14:45-15:00 Kérdések, válaszok
15:00-15:45 Bemutatkozó prezentáció, Solar Butterfly, Solar Taxi – Louis Palmer (helyszín: Díszterem)
15:45-16:00 Séta a pillangóhoz
16:00-16:30 BME köszöntő – Kaderják Péter, ZKK
Solar Butterfly bemutató – Louis Palmer (helyszín: K épület főbejárata előtt)
16:30-17:00 Kérdések, válaszok

A részvétel regisztrációhoz kötött, kérlek, jelezd, ha számíthatunk rád! Szeptember 9-én 14 órára várunk a Díszterembe!
A program szervezője a BME-FIEK Zéró Karbon Központ.